Jak vybavit kuchyni v malém bytě, aby jí nic nechybělo?

I přesto, že bydlíme v malém bytě, potřebujeme kuchyni, ve které bude dostatek nejen pracovního, ale také úložného prostoru. Co když ale máme k dispozici opravdu malý prostor? Řešením je bloková kuchyně, která se vyrábí i do těch nejmenších panelákových bytů.

I v malé kuchyni můžete vyčarovat kulinářské veledílo – kuchyně však musí být dobře rozmyšlená a využívat prostor do posledního centimetru. Tomu ideálně vyhovují blokové kuchyně, které představují pohodlnou variantu pro všechny, kdo chtějí kompletní, ergonomické a funkční řešení, prověřené časem. Bloky se vyrábí i do těch nejmenších prostor, od 180 cm délky.

I na 180 cm můžete mít vše, co k vaření potřebujete. Kuchyně Idea, JENA NÁBYTEK

Rohová nebo rovná kuchyně?

Blokové kuchyně se vyrábí tak, aby šetřily místo a přitom pojaly co nejvíce věcí. Vyrábí se jak v rovných variantách do těch nejmenších bytů, tak ve variantách rohových. Rohové kuchyně se hodí do místností, které nemusí být nutně velké, ale zároveň je v nich kout, který můžete pro novou kuchyni využít.

Blokové kuchyně se vyrábí i v rohové variantě. JENA NÁBYTEK, kuchyně Nina

Skříňky až ke stropu

V menších kuchyních musíte využít prostor na maximum. Pořiďte si proto co nejvyšší skříňky. Vyplatí se vám, i když na ně nedosáhnete – můžete do nich uložit třeba sezónní věci, jako jsou tematické ubrusy, forma na beránka, vánoční vykrajovátka, které mimo svátky nepoužíváte. Skříňky můžou mít různé druhy kování, nejvíce prostoru ušetříte s výklopnými skříňkami, které nemusíte otvírat celé, stačí je jen pootevřít a vzít si, co potřebujete.

Kam se spotřebiči?

Nezapomeňte, že součástí kuchyně budou také spotřebiče! Většina blokových kuchyní počítá s vestavnou troubou a varnou deskou, často mají také prostor na myčku. Pokud myčku neplánujete, můžete volný prostor využít třeba jako skříňku. Promyslete si však, kde bude lednice – často se umisťuje vedle linky, proto si na ni ponechte prostor navíc.

Odkapávač nepotřebujete

Důležitou součástí kuchyně je také kuchyňský dřez. Ty se vyrábí kulaté, rovné, rohové, celoplošné, s odkapávačem, bez… Pokud máte malou kuchyni, volte dřezy bez odkapávače. Zvětšíte si tím pracovní plochu a bude se vám daleko lépe vařit. Případně si můžete pořídit také přídavnou pracovní desku, kterou v případě potřeby překryjete dřez samotný a rozšíříte si pracovní plochu.

Světlé odstíny zvětšují prostor

Do malých prostor se nehodí tmavé barvy – místnost opticky zmenšují a ztmaví. Volte proto spíše světlé kuchyně. V současné době jsou trendy lesklé bílé přední strany kuchyní a matně šedé pracovní desky. Tato kombinace rozzáří i malé kuchyně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *