Jaký radiátor zvolit do koupelny?

Zařizování nového bydlení přináší spoustu starostí nejen se zařízením, ale také se zajištěním tepla. Koupelna by měla být útulná a pohodlná, takže byste měli pečlivě přemýšlet o správném vytápění. Moderní radiátory musí plnit několik funkcí.   Zajišťují v koupelně požadovanou teplotu a odstraňují přebytečnou vlhkost. Vyrábějí se z hliníku, bi-metalu, litiny a oceli. Pestrý vzhled a velikost umožňuje jejich použití v jakémkoliv interiéru.

Teplovodní radiátory – rozdělení

Klasické teplovodní radiátory lze rozdělit na článkové, deskové a známé koupelnové “žebříky”. Přestože v moderních interiérech vítězí zejména deskové radiátory, které mají mnohem lepší vzhled a kompaktnější rozměr, článkovým radiátorům ještě rozhodně neodzvonilo. Využití najdou všude tam, kde je potřeba klást vyšší důraz na hygienu – článkové radiátory se velmi dobře čistí od usazeného prachu. Mezi designovými kousky najdete i ocelové topná tělesa, ale v nerezovém provedení. Takové modely jsou ideální do vlhkého prostředí. Koupelnové radiátory, slangově nazývané žebříkové, zajistí kromě tepla i vždy suché ručníky. No to jen v případě, že zvolíte variantu pro kombinované vytápění. Navíc se radiátor s elektrickou topnou tyčí postará o příjemnou teplotu v koupelně i během chladnějších dnů mimo topné sezony.

Podlahové vytápění

Pokud jsou finance, tak bydlení je komfortní, neboť některé modely a barvy, jsou skutečnými koupelnovými skvosty. Existují různé možnosti jak koupelnu vytápět, příkladně je dobré zmínit podlahové vytápění. To nabízí velmi praktické řešení pro zajištění tepla v koupelně a odstraňování vlhkosti. Vytápění může být i elektrické, nabízí stejnou funkci, ovšem liší se v ceně. Podlahové topení zajistí levnější provoz, ale počáteční náklady jsou o mnoho dražší (materiály, instalace), a vyžaduje zvláštní podmínky pro připojení k topnému systému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *